Everfresh Tofu çeşitleri

Sade Tofu
Sade Tuzsuz Tofu 1kg paket
Kekikli Tofu
Baharatlı Tofu

Markanın tüm ürünleri vegan.

Nerede bulabilirim?
Metro Grossmarket mağazalarında satılıyor. Ayrıca online ve perakende satış noktaları bulunuyor.
Hayvansal içermediğinden nasıl emin olabilirim?
Ürünün içindekiler listesinde hayvanlardan elde edilen herhangi bir içerik yok.

Vegan Etiket Okuma ipuçları

Soya içeriyorsa GDO'lu olabilir mi?
Türkiye’de GDO yöntemiyle tarımcılık ve bunların ithali, satışı yasak. Ayrıca markanın sosyal medya hesaplarında çeşitli sertifikalarına dair bilgiler yer alıyor.

Not: Hayvansal içeren ürünler üretmek amacıyla, hayvanların ithal GDO’lu yemlerle beslenmesi serbest. Hayvan yemleri GDO yasağına dahil değil.

Veganlar, Soya ve GDO hakkında

Tofu nedir? Bir peynir muadili mi?
Tofu geleneksel olarak Uzakdoğu-Asya mutfağında yüz yıllardır kullanılan bir ürün. Son yüzyılda ise dünyanın diğer bölgelerinde de kullanılmaya başlandı. Tofu, soya fasulyeleri ile hazırlanıyor.

Tofuyu bazı mağazalar Peynir reyonunda sunduğundan veya geleneksel yapımı peynir yapım sürecine benzetildiğinden, bazen ‘soya peyniri’ diye adlandırılabiliyor ve bir peynir muadili sanılabiliyor. Oysa Uzakdoğu-Asya yemek kültürlerinde, hayvansal peynir zaten nadiren karşılaşılan bir içerik.

Kısacası tofu veganizm ile ortaya çıkan bir ürün veya bir muadil ürün değil; Asya mutfağından farklı bir lezzet.

Daha lezzetli olması için tüketim önerisi
Tofu ile birçok farklı tarif hazırlamak mümkün. Fakat ilk kez deneyen çoğu kişinin damak tadına göre tofunun kendine özel bir lezzeti yok. Bu nedenle çeşnilendirerek, farklı içeriklerde kullanarak hazırlamak çok daha lezzetli bulunuyor.

Bu bir menemenden, şinitzele, farklı kızartma yöntemlerine veya yemeklerin için ekleyerek yapılabilir. Tofu ile yapılan tarifleri internetten arayarak deneyebilir veya kendi damak tadınıza uygun yöntemleri keşfedebilirsiniz.

Yemek Tarifleri sayfası

Ürün listelerine gitmek için dokunun

veganlik.org'da herhangi bir reklam/sponsorlu paylaşım yer almıyor. Bu sayfayı yalnızca pratik bilgi sağlama amaçlı hazırladım.