Veggy Tütsü Aromalı Tofu

Veggy Tütsü Aromalı İsli Tofu
Markanın tüm ürünleri vegan.

Nerede bulabilirim?
veggy.com.tr internet sayfasında, en yakın perakende satış noktalarını veya ilgili zincir marketlerin hangi şubelerinde bulunduğunu liste halinde incelemek mümkün.

Migros gibi süpermarketlerde satılıyor.

Hayvansal içermediğinden nasıl emin olabilirim?
Ürünün üzerinde vegan olduğu halihazırda belirtiliyor.

Vegan Etiket Okuma ipuçları

Soya içeriyorsa GDO'lu olabilir mi?
Türkiye’de GDO yöntemiyle tarımcılık ve bunların ithali, satışı yasak. Ayrıca markanın sosyal medya hesaplarında çeşitli sertifikalarına dair bilgiler yer alıyor.

Not: Hayvansal içeren ürünler üretmek amacıyla, hayvanların ithal GDO’lu yemlerle beslenmesi serbest. Hayvan yemleri GDO yasağına dahil değil.

Veganlar, Soya ve GDO hakkında

Tofu nedir? Bir peynir muadili mi?
Tofu geleneksel olarak Uzakdoğu-Asya mutfağında yüz yıllardır kullanılan bir ürün. Son yüzyılda ise dünyanın diğer bölgelerinde de kullanılmaya başlandı. Tofu, soya fasulyeleri ile hazırlanıyor.

Tofuyu bazı mağazalar Peynir reyonunda sunduğundan veya geleneksel yapımı peynir yapım sürecine benzetildiğinden, bazen ‘soya peyniri’ diye adlandırılabiliyor ve bir peynir muadili sanılabiliyor. Oysa Uzakdoğu-Asya yemek kültürlerinde, hayvansal peynir zaten nadiren karşılaşılan bir içerik.

Kısacası tofu veganizm ile ortaya çıkan bir ürün veya bir muadil ürün değil; Asya mutfağından farklı bir lezzet.

Daha lezzetli olması için tüketim önerisi
Tofu ile birçok farklı tarif hazırlamak mümkün. Tofu ile yapılan tarifleri internetten arayarak deneyebilir veya kendi damak tadınıza uygun yöntemleri keşfedebilirsiniz.

Tütsü aromalı tofu ayrıca geleneksel tariflerdekinin yanında, sandviç içerisinde ısıtılmış ince salam dilimleri gibi de kullanılabilir

Yemek Tarifleri sayfası

Ürün listelerine gitmek için dokunun

veganlik.org'da herhangi bir reklam/sponsorlu paylaşım yer almıyor. Bu sayfayı yalnızca pratik bilgi sağlama amaçlı hazırladım.