Çanakkale’de Vegan Üniversite Menüsü 🍽

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’ndeki öğrencilerin talebi sonucu, üniversite yemekhanesinde vegan menü sunulmaya başladı 🐾

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) yönetimi, üniversitede hayvan haklarını savunan öğrencilerin vegan menü taleplerini dikkate alarak, yemekhanede vegan menü çıkarmayı kabul etti.

Çanakkale Gündem Gazetesi‘nden Hadiye Ayşe İrimin haberine göre, bundan böyle her gün ÖSEM’de bulunan ayrı bir salonda vegan öğrenciler için hiçbir hayvansal ürün içermeyen yemek menüsü sunulacak.

Çanakkale’den vegan bir ses: Hissedebilir Varlıkları Koruma Topluluğu

Ek olarak Çanakkale’de, gençlerden oluşan hayvan hakları topluluğu HiVA şehir genelinde veganizme dair etkinlikler düzenlemeyi sürdürüyor.

Hissedebilir Varlıkları Koruma Topluluğu (HİVA) geçtiğimiz yıl şehirdeki vegan öğrenciler tarafından kurularak, üniversite dışında etkinlikler ile hayvan hakları hakkında çalışmalar yürütme kararı almıştı.

Son Güncelleme: 25 Mart 2018 🌱 veganlik.org

Vegan bir yaşama adım atmak istiyor ama zor olacağını düşünüyor veya nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, siz de veganlik.org Kolay Başlangıç Rehberi ile 3 hafta boyunca veganizmle tanışabilirsiniz 🙂

Şimdi kaydolun: Tüm sorularınıza bireysel yanıtlar, veganlık hakkında pratik ipuçları, kolay tarifler, alışveriş önerileri, etik bilgiler ve daha fazlası 21 gün boyunca cebinize gelsin!

Yorum yapın