Vegan Oyuncu Duygu Yetiş

Oscar yolunda ilerleyen Ayla filminde rol alan oyunculardan Duygu Yetiş, vegan yaşamaya ve vegan beslenmeye devam ettiğini açıkladı ?

Uzun yıllardır oyunculuk kariyerini sürdüren Duygu Yetiş, aynı zamanda vegan yaşayan ünlülerden.

Oyuncu Yetiş, vegan olma nedenini veganlik.org ile paylaştı:

“Ben bu dünyaya daha az ayak izi bırakmak ve her canlının yaşam hakkına saygı duyduğum için vegan olarak yaşamayı tercih ediyorum”

? “Hayvanlara eziyet ve hayvansal gıdaların zararları”

10 Aralık günü Sözcü Pazar’da yayınlanan röportajında da Yetiş, genç göstermesi hakkında sorulan bir soruya verdiği yanıtta kendisine iyi bakmaya çalıştığını belirtti ve ekledi: “Uzun süredir vegan olarak besleniyorum ve vegan olarak yaşıyorum.”

Oyuncu, birkaç yıl öncesinde de vegan olma nedeni hakkında “Sırf insanlar yesin diye hayvanlara yapılan işkencelere tahammül edemiyorum” diye konuşmuştu.

Ünlü oyuncu, vegan yaşamaya başladıktan sonra sağlık testlerinde daha iyi sonuçlar aldığına da dikkat çekmişti.

Oyunculuk hayatını 17 yıldır sürdüren aktris, aynı zamanda hayvanlara yapılan büyük miktarlardaki eziyet ve bedenine hayvansal gıdaların verdiği zarar nedeniyle vegan olmaya karar verdiğini belirmişti.

Son dönemlerdeki şiddet döngüsüne dur demeliyiz ✋

Yetiş, geçen hafta yayınlanan bir başka röportajında ise, farkındalık yaratmak istediği konulardan birinin de toplumdaki şiddet döngüsüne dur demek olduğunu belirtti:

“Son dönemlerde hep bir şiddetin, kaosun içinde yaşıyoruz. Hiçbir canlının hayatına, yaşam hakkına saygımız kalmamış durumda. İnsanların evcil hayvanlarını zehirliyor, yer kavgası yüzünden başka insanları öldürüyoruz. Delirmiş durumdayız. Ne insanlara, ne hayvanlara, ne de doğaya karşı bu suçları işleme hakkımız var. Hep birlikte bu şiddet döngüsüne dur demeliyiz”

Son Güncelleme: 13 Aralık 2017 · Kaynaklar: Sözcü Pazar · Gazete Vatan ? veganlik.org