🗓2018·23 Mayıs Çarşamba, Zülal Kalkandeken İmza Günü

Hayvan Özgürlüğü aktivisti yazar Zülal Kalkandelen, veganizm hakkındaki yeni kitabının imza günü için Ankara’da! 📚 Kalkandelen, Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü kitabının kentteki ilk imza günü için, vegan restoran Veganka’da okurları ile bir araya geliyor.

📌Yer: Veganka (Tunus Cd. 49 · Çankaya)
🕓Tarih: 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat: 18.00

Kitap hakkında Zülal Kalkandelen ile röportajımızı okumak için tıklayın.

Buluşma hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz👇

ℹ️

facebook etkinlik sayfası

“Gün gelecek, insanlar için adaleti savunanlar, hayvanlar için de adalet isteyecek. Gün gelecek, her duyarlı canlının yaşam hakkı olduğunu herkes kabul edecek. İşte o gün dünya daha yaşanılabilir bir gezegen olacak!” – Zülâl Kalkandelen

Gazeteci, yazar, hayvan özgürlüğü aktivisti Zülâl Kalkandelen’in yeni kitabı Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü, Kült Neşriyat etiketiyle geçen ay yayınlandı. Kitabın İstanbul’daki ilk imza günü 17 Mayıs 2018 Perşembe saat 18:00’da Karaköy’deki vegan kafe LiT’te yapılacak; Ankara’daki ilk imza günü ise kentin ilk vegan restoranı Veganka’da 23 Mayıs 2018 Çarşamba 18:00’da gerçekleşecek.

Kalkandelen, Türkçe’de alanında hazırlanmış en kapsamlı telif çalışma olma niteliğini taşıyan kitapta, konuya ilişkin kabul görmüş dar kanâatler üzerine metinlerarası bir eleştiri kuruyor. Feminizm, çevrecilik ve Marksizm’in hayvan hakları açısından eleştirilerine yer verilen kitap, tüm duyarlı canlılar için yaşam hakkını ve hayvan özgürlüğünü savunan veganizmin insanlığın evrimindeki önemine vurgu yapıyor. Yaşadığımız gezegende insan, hayvan ve yeryüzünün özgürlüğünün ancak bir arada gerçekleşebileceğinin altını çizen yazar, veganizmin gelişimini tarihsel süreçte ele alarak açıklıyor.

Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü adlı kitapta, uluslararası alanda tanınmış veganlar ve hayvan özgürlüğü aktivistleriyle röportajlara da yer veriliyor. Müzisyen Moby ile veganlık ve yaşam hakkı; müzisyen ve yazar John Robb ile veganlık ve punk ilişkisi; Kuzey Amerika Hayvan Özgürlüğü cephesinin kurucularından Dr. Jerry Vlasak ile ALF ve doğrudan aksiyon; avangart noise müzisyeni Keiji Haino ile veganlıkla ilişkilendirdiği Japon “Ma” konsepti, ABD’nin ilk vegan başkan adayı Clifton Roberts ile hayvan hakları mücadelesinin siyasetteki yeri hakkında yapılan röportajlar, farklı bakış açılarını yansıtan bir çeşitlilik içeriyor.

Zülâl Kalkandelen, kitabını hayvanlara adadığını şu ifadeyle belirtiyor:
“Mezbahalarda, süt ve yumurta çiftliklerinde, fabrikalarda, hayvanat bahçelerinde, akvaryum parklarında, sirklerde, yaşamın her alanında insanlar tarafından esir edilip çalıştırılan, işkenceden geçirilen ve gaddarca katledilerek yaşam hakları ellerinden alınan milyarlarca hayvan için…”