F1 Efsanesi Lewis Hamilton’dan Çağrı

Geçtiğimiz yıl vegan olma yolunda ilerlediğini belirten, dört kez dünya şampiyonu olan Formula 1 Pilotu Lewis Hamilton, son günlerde sosyal medyada hayvan hakları videoları paylaşarak veganizm çağrısını yeniledi: Lütfen gözlerinizi açın ?

2008, 2014, 2015 ve 2017 yıllarında Formula 1 Dünya Şampiyonu olan F1 pilotu Lewis Hamilton, geçtiğimiz yıl vegan olma yolunda ilerlediğini açıklamıştı.

Eylül ayında Snapchat ve Instagram snaplerinde “Bu akşam What the Health izleyeceğim. Vegan olma yolunda ilerliyorum. Hayvanlara yapılan zulüm, küresel ısınma ve tehlikede olan sağlığımız…” cümleleriyle paylaşımlar yapan Hamilton, daha sonra yaptığı sosyal medya canlı yayınında da veganizme dair soruları yanıtlamış ve paylaşımlarında ne kadar iyi hissettiğinden bahsetmişti.

“Bu zulmün bir parçası olmak istemiyorum” ?

Beslenme şekli hakkında sıkça paylaşımlarda bulunan F1 pilotu, BBC’ye verdiği bir röportajda da şunları söyledi:

“İnsan ırkı olarak dünyaya yaptıklarımız… Kirlilik, ineklerin ürettiği gazlardan oluşan küresel ısınma emisyonu inanılmaz. Uçaklarımız, araçlarımızdan daha fazla olduğu söyleniyor, düşünmesi bile çılgınca. Zulüm inanılmaz ve ben bunun bir parçası olmak istemiyorum, ve sağlıklı bir yaşam istiyorum.”

Hamilton geçtiğimiz hafta ise, önce yanında çalışması için vegan bir şef aradığına dair paylaşımlarda bulundu. Bu çağrısının ardından gelen yoğun ilgi sonucunda Hamilton “Bu kadar çok vegan aşçı olduğunu bilmiyordum” diyerek, başvurmak isteyen aşçılara başvurmaları için kurduğu özel e-posta hesabını #bitkiselbeslenme etiketiyle paylaştı.

“Lütfen gözlerinizi açın” ?

Ünlü pilot Cuma günü ise, hayvancılık sektörüne dair instagram story’lerinde “Bunları gözlerinizle izleyemiyorsanız, ağzınıza da koymayın” başlıklı video paylaşımlarda bulunarak, “Lütfen gözlerinizi açın” dedi ve bitkisel beslenme çağrısında bulundu.

Son 6 aydır veganizme dair ilgisini net bir şekilde belirten ve milyonlarca hayranına konuya dair çağrıda bulunan Hamilton’ın beslenme harici konularda vegan bir yaşam sürüp sürmediği içinde bulunduğu sponsorluk anlaşmaları nedeniyle belirsiz olsa da, ünlü pilot tamamen bitkisel beslendiğini belirtiyor.

Son Güncelleme: 25 Mart 2018 ? veganlik.org

Vegan bir yaşama adım atmak istiyor ama zor olacağını düşünüyor veya nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, siz de veganlik.org Kolay Başlangıç Rehberi ile 3 hafta boyunca veganizmle tanışabilirsiniz 🙂

?Şimdi kaydolun: Tüm sorularınıza bireysel yanıtlar, veganlık hakkında pratik ipuçları, kolay tarifler, alışveriş önerileri, etik bilgiler ve daha fazlası 21 gün boyunca ücretsiz cebinize gelsin!