Arşivlenmiş eski bir sayfayı görüntülüyorsunuz

“İnsani Süt Üretimi Efsane” Demek Yanıltıcı Değil

ASA, Go Vegan World kampanyasında “insani süt üretimi bir efsanedir” demesinin yanıltıcı olmadığına karar verdi.
İngiltere’nin reklam standartlarını denetleyen kurumu olan Reklam Standartları Otoritesi (ASA-Advertising Standarts Authority), süt üreticilerinin şikayeti sonrası goveganworld.com’un süt üretimi hakkındaki reklamlarını inceledi. Süt üreticileri, ilanların halkı yanlış yönlendirdiğini iddia ediyordu.ASA ise, Birleşik Krallık’taki çok sayıda mandıranın hayvan hakları standartlarına uygun çalışmadığını ve süt üretiminin bu açıdan ‘insancıl’ olmadığını belirterek reklamların yayınlanmasına onay verdi.

“Sen bunun bir parçası olabilir misin?”

GoVeganWorld.com’un “İnsani Süt Üretimi Bir Efsanedir” başlıklı ilanında şöyle deniyordu:

Bir mandırayı ziyaret ettiğim gün vegan oldum. Doğumdan ötürü hâlâ kanlar içinde olan anneler çılgına dönmüş halde bebeklerini arıyordu. Rahminden henüz çıktıkları annelerinden koparılan dişiler titreyerek ve yürek dağlayan haykırışlarla annelerinin besleyici bedeni yerine duvardaki kauçuk memelerden süt içiyordu. Tüm bunlar, insanlar sütlerini aldıkları için oluyordu.

Oğulları etleri için katledildi, kendileriyse altı yaşındayken. Doğal yaşam süreleri 25 yıl. Artık bunun bir parçası olamazdım. Sen olabilir misin?

Son Güncelleme: 26 Temmuz 2017 · kaynak: goveganworld.com veganlik.org

“İnsani Süt Üretimi Efsane” Demek Yanıltıcı Değil” üzerine bir yorum

Yorumlar şu an kapalı · iletişim bilgilerim için dokunun