Ölmek ya da Ölmemek
Michael Greger
Altın Kitaplar

Nutritionfacts.org’da bilimsel temelli araştırmalara dayandırarak paylaştığı kapsamlı sağlık yazı ve videoları ile bilinen Dr Michael Greger’in ünlü kitabı How not to Die, Filiz Sarıalioğlu Canbedir çevirisi ve Altın Kitaplar yayımıyla raflarda yerini aldı.

Doktor Greger, 672 sayfalık kitabında hastalıkları önlediği ve gerilettiği bilimsel olarak kanıtlanmış besinler hakkındaki bilgi ve araştırmalarını paylaşıyor.

Kitapta beslenmenin, ölüme neden olan en büyük 15 sebebe karşı nasıl tedavi etkisi gösterebileceğinin altı çiziliyor. Aynı zamanda doktor Greger’in Daily Dozen (Günlük Düzine) listesi de kitapta sunuluyor. Mobil aplikasyon olarak da İngilizce olarak Apple ve Android mağazalarında ücretsiz olarak bulunabilen Daily Dozen listesinde, her gün tüketilmesi gereken 12 besin kaynağı sıralanıyor.

Bitkisel temelli beslenmenin sağlık açısından faydalarını her yönüyle ele alan Ölmek ya da Ölmemek, aynı zamanda uluslararası sıralamada en çok satan kitaplar arasında. Kitap, Amazon.com’da da aldığı binlerce 5 yıldızlı okuyucu yorumu ile kanser önleyici beslenme kitapları arasında birinci sırada yer alıyor.

Kitabın yazarı Michael Greger beslenme, gıda güvenliği ve toplum sağlığı konusunda önde gelen bir doktor, yazar ve konuşmacı; yürüttüğü Nutrition Facts sitesi ise kar amacı gütmeyen ve bilimsel temelli kamu hizmeti seviyesinde günlük video ve makaleler sunan önemli bir kaynak.

Ortak yazar Gene Stone ise, belgesel olarak da dikkatleri çeken Forks Over Knives kitabını da kaleme almıştı.

Tüm kitapların listesi için dokunun