Maltepe, Kartal ve Adalar’da Vegan Seçenekler

Maltepe, Kartal ve Adalar ilçelerinde vegan seçenekler bulunabilen restoran ve kafeler, mekan önerileri, vegan alışveriş ve yemek için pratik bilgiler…

Vegan olmak aslında hiçbir yerde çok da zor değil. Anadolu Mutfağının kendiliğinden vegan seçeneklerine lokantalarda rastlamak, mekanlardan rica edilen küçük talepler üzerine yemekleri veganlaştırmak, market ve mağazalarda vegan ürünler bulmak mümkün ? İstanbul Anadolu yakasında Maltepe, Kartal ve Adalar (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada) ilçelerinde yer alan vegan seçenekleri Gezen Vegan önerileriyle bulabilirsiniz.

Ayrıca her yerde şubeleri bulunan Migros, Carrefour, Şok, BİM, A101 gibi süpermarketlerde kahvaltılık sürmelerden, meze ve zeytinyağlılara, birçok çeşit konserve ve hazır salatalara her gün çoğalan seçenekler ile her zaman pratik vegan ürünler bulunabildiğini de hatırlatalım.

? Maltepe’deki vegan seçenekli mekanlar

Ada Manolya‘nın menüsünde yer alan Veggie Wrap, sotelenmiş mevsim sebzeleri, yeşillik ve patates içeren bir dürüm bulunuyor. Bemol Pastane-Cafe-Restaurant‘da da Sebzeli Dürüm bulmak mümkün. Sipariş verirken dürümlerin içinde kaşar dahil peynir türleri konmadığını doğrulamak faydalı olur.

a la purde restaurant cafe‘de günlük sebze yemeği ve çeşitli zeytinyağlı seçenekleri sipariş edilebiliyor?Beşçeşmeler’de bulunan Masal Sanat Cafe menüsünde ise Penne Arabiata bulunuyor?

Hasfırın Safranbolu Pasta-Cafe-Restaurant‘da ise çorba, patatesli ve ıspanaklı boşnak böreği ve gözleme çeşitleri bulunabiliyor?

Sahil tarafında Beltur‘da simit, patso ve börek çeşitleri bulunabiliyor. Böreklerin güncel içeriklerinin vegan olup olmadığını doğrulamayı unutmayın? Berry Cafe‘de ise akdeniz yeşillikleri, domates ve salatalık eşliğinde sunulan patatesli gözlemeyi denemek mümkün ?

Konak Garden ise çorba, ıspanaklı gözleme, vejetaryen wrap ve sebzeli burrito bulunuyor?? Vejetaryen dürümde tortilla ekmeklerinde mantar, havuç, renkli biberler, brokoli, mısır, cajun baharatı ve garnitür bulunurken, sebzeli burrito ise tortilla ekmeği içerisinde mantar, havuç, mısır, renkli biberler, soğan, cajun baharatı, Meksika fasulyesi, domates, patates ve mevsim yeşillikleri ile sunuluyor.

Vegan ev yemeği seçenekleri için Leziz Ev Yemekleri ve Milagro Cafe ve Ev Yemekleri‘nin günlük menüleri denenebilir. Subway şubelerinde de vegan sandviç yaptırmak mümkün ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Dragos Sosyal Tesislerinde ise zeytinyağlı tabağı lezzetli ve ucuz bir seçenek?

? Carrefoursa Maltepe Park AVM’deki vegan seçenekler

Maltepe Carrefour, vegan seçeneklerle dolu! Juice Planet, sebze-meyve suları ve bitkisel sütlü smoothieler sunuyor ? Cookshop menüsünde ise baklagilli salata ve porsiyonu çok büyük olmasa da falafel yer alıyor. Bilakis, vegan olarak soya soslu sebzeli makarna ve kinoa köftesi sunuyor ?

Pidem‘de ıspanaklı pideler herhangi bir hayvansal ürün içermiyor; fakat sipariş verirken tereyağı sürmemelerini rica edip dikkat etmek gerekiyor. Keyf-i Ege‘de ise sebzeli gözleme ve “kendin yap pizza” siparişi vermek mümkün. Patatez‘de ise gözleme seçenekleri, içerikleri teyit edilerek sipariş verilebilir. AVM’de, Komagene şubesi de yer alıyor?

Lunch Box‘ta peynirsiz pizza, sebzeli wrap ve sebze sote vegan seçenekler arasında? Şubesi bu AVM’de de bulunan zincir dondurmacı Cremeria Milano‘da ise vegan sorbe çeşitleri bulunabiliyor ?

Aynı zamanda, kozmetik alışverişleri için Rossman şubesi de AVM’de mevcut ??

? Kartal’daki vegan seçenekler

Alır Kardeşler Cafe Restaurant menüsünde, patatesli ve ıspanaklı gözleme seçenekleri bulunuyor. Mekanın kumpirleri ise talep üzerine tereyağı ve kaşar ekletmeden yapılabiliyor ?

Lavinya Kafe‘de yer alan pizza seçeneklerinden ıspanaklı pizza, mozerallasız talep edildiğinde vegan ? Harika Mantı ve Ev Yemekleri ise, uygun fiyatlara zeytinyağlı seçenekleri sunuyor ?

Serez Dondurmacısı da vegan dondurma seçeneklerine sahip ?

? Prens Adaları’ndan bazı öneriler

Burgazada Peyote Cennet Bahçesi‘nde, vegan seçenek olarak falafel ve patates kızartması bulunuyor ?

Meyhanelerde ise meze seçeneklerinin vegan olup olmadığı teyit edilerek sipariş verilebilir ? Büyükada Mado‘da yanında küçük kase salata ile servis edilen patatesli gözleme de seçeneklerden.

Bu yazı Gezen Vegan grubu üyelerinin paylaşımları ile derlendi: Adalar · Maltepe · Kartal
Kapak fotoğrafı arka planı: Andreas Gerhold
Son Güncelleme: 14 Kasım 2017 ?veganlik.org

Vegan Mekan Rehberi & Arama Motoru ?

? Bu liste için sizin de önerileriniz mi var? Lütfen paylaşın?
[contact-form submit_button_text=’Gönder’ subject=’kontakt maltepe’][contact-field label=’➕ Mekan Adı:’ type=’text’/][contact-field label=’Bulunabilen ürünler/Menüdeki seçenekler’ type=’text’/][contact-field label=’Varsa, diğer notlarınız:’ type=’text’ placeholder=’Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.’/][contact-field label=’e-posta adresiniz:’ type=’email’][contact-field label=’? İsminiz:’ type=’text’/][/contact-form]