Nerede yemek yiyebilirim? (Vegan Mekan Listesi)

Bir hatırlatma: Çevrenizdeki birçok lokantada zaten vegan yemekler bulabilirsiniz. Bakliyat, kızartma, zeytinyağlı ve sebze köfteleri Anadolu mutfağında bolca bulunuyor. Çoğu restoran talep ederseniz, tabağınızı veganlaştırmak için size yardımcı olacaktır.

Harika Ege lezzetleriyle ev yemeği restoranları, her köşedeki çiğköfteciler, etsiz çeşitleriyle esnaf lokantaları, zengin mezeleriyle meyhaneler, gözlemeciler, bazı pide, börekçi ve tatlıcılar ile sürekli yenisi açılan falafelciler, bazı seçeneklerimiz. Menülerine özel olarak farklı vegan seçenekler ekleyen mekanların sayısı da, veganlıkla doğru orantılı artıyor.

facebook’taki Gezen Vegan grubunda bilgi almak istediğiniz her şehir, semt ya da mekan hakkında sorunuzu iletebilir, önerileri takip edebilirsiniz 🙂

Aşağıda ise Türkiye’nin farklı şehirlerindeki tamamen vegan mekanların bir listesi yer alıyor. (Listeyi cepten görüntülemede sorun yaşıyorsanız, şehir seçtikten sonra lütfen listenin aşağısına ilerleyin)

 

Nerede yemek yiyebilirim? (Vegan Mekan Listesi)” üzerine bir yorum

  1. Merhabalar,

    Datça’nın ilk vegan mutfağını bu sezon açtık. Mevzu Mekan adındaki işletmemizde, vegan ana yemekler sunmaktayız. Listenizde yer vermek isterseniz, detaylar için sosyal medya hesapları üzerinden iletişebiliriz. Instagram @mevzumekan

    Teşekkürler,

    İyi çalışmalar,

Yorumlar şu an kapalı · iletişim bilgilerim için dokunun