Özlem Tekin: #GoVegan

Yaşamını Bodrum’da doğayla içiçe bir hayat ile sürdüren eski rock yıldızı Özlem Tekin, sosyal medya paylaşımlarıyla herkese veganizm çağrısı yapıyor ?

Birkaç yıl önce müziği bıraktığını duyuran eski rockstar Özlem Tekin‘in yeni yaşamı, yıl içerisinde basında özellikle birçok magazinel habere konu oldu. Tekin’in Bodrum‘da sürdürdüğü doğa ve hayvanlarla bütünleşik yaşamın detaylarına ise, sık olmasa da paylaşım yaptığı sosyal medya hesabından ulaşmak mümkün.

Sanatçının resmi sosyal medya hesabı twitter’da: @ozlemtekin

Sanatçı Tekin kurduğu yeni yaşam alanında hayvan kurtarma ve organik tarımla ilgileniyor. Bodrum’da yerel siyasette aktif olan Tekin, Küçükbük mahallesinde muhtar azalığı görevine sahip. Eski rock yıldızı, ayrıca Bodrum Hayvan Hakları Derneği’nde gönüllü çalışmalar yürütüyor.

Yaklaşık bir-iki yıldır sosyal medya paylaşımlarında veganizme değindiği görülen Tekin, #GoVegan etiketini kullanarak veganizme yönelik çağrılarda bulunuyor. Tekin, Didim VegFest gibi vegan etkinliklerin de katılımcısı; takip ettiği ve tweetlerini paylaştığı hesaplar arasında Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu gibi hayvan hakları savunucusu vegan gruplar bulunuyor.

Tekin, yerel siyasette de aktif (foto: kelebek)

Son Güncelleme: 15 Eylül 2018 · Kaynak: @ozlemtekin ? veganlik.org