Pratik Tarif Önerileri

Vegan yemek tarifleri arıyorsanız, sayısız kaynak elinizin altında! Hiç hayvansal ürün içermeyen kendiliğinden vegan yemekleri zaten yapıyorsunuzdur: Zeytinyağlılar, kızartmalar, sebze köfteleri, tatlılar…

Yepyeni tatlarla mutfağı ve lezzet dünyanızı yeniden keşfetmek içinse, veganlık harika bir fırsat! Yaratıcı fikirlerle oluşan hayvanlara saygılı tarifler, hem veganları, hem de vegan olmayanları bu mutfağa hayran bırakıyor. Vegan tariflerin sağlığa olan faydaları yanında tuzu biberi oluyor.

Bu sayfada bazı öne çıkan yemek tarifi sayfalarını ve facebook gruplarını bulabilirsiniz. Ayrıca veganlik.org’da yer alan tarif içerikli paylaşımları buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Vegan Teacher youtube kanalı, bir öğretmenin video günlüğü. Bu vlogda hem yemekler, tatlılar için uygulamalı tarifler, hem de marketten havaalanına ürün/mekan incelemeleri bulabilirsiniz. facebook ile instagram‘da takip etmeyi ve düzenli vegan hediye çekilişlerini de unutmayın ?


Buket Delibaş youtube kanalında vegan tarifler ve vegan yaşam hakkında videolar yayınlıyor. Evde vegan yemekler hazırlarken ilham almak için her çarşamba yeni bir tarif ve her cumartesi ‘Bugün ne yedim’ videolarını kaçırmayın. Pratik bilgiler için Instagram‘da da takip edebilirsiniz ?


Veganize Mutfak

Sevilen yemek tarifi facebook grubu Bir Gül’ün Mutfağı‘nda, özellikle Akdeniz ve Ege mutfağından birçok tarif paylaşılıyor. Üstelik Birgül’ün mutfağından veganize edilmiş tarifleri artık Veganize Mutfak sayfasında da bulabilirsiniz ?


Vegan Yemek Kulübü

Vegan Yemek Kulübü, yemek tarifleri için facebook’ta en popüler gruplardan. Sayısız tarif arasında arama yapın, mutfakta ne pişireceğinize karar verin. Bir tarifle ilgili kafanızda soru işareti mi oluştu? Muhtemelen dakikalar içerisinde yanıt verecek birisini bu grupta bulacaksınız ?


Vegan Lezzetler

Vegan Lezzetler, evde hazırlayabileceğiniz yemek tariflerinin yer aldığı bir blog. Kahvaltılıklardan, yemeklere, atıştırmalıklardan tatlılara fikir edinmek için ideal ?


Son güncelleme: 9 Kasım 2018 ? veganlik.org