Aktör Tayanç Ayaydın, Adaletsiz Zinciri Reddediyor

Son olarak Kırgın Çiçekler dizisindeki Ejder rolüyle ekranlarda olan ünlü oyuncu Tayanç Ayaydın, vejetaryenlikten veganlığa geçiş yaptığını açıkladı ? Oyuncunun eşi Sally Ghalayini de sosyal medyadaki veganizm paylaşımlarıyla dikkat çekiyor ?

Uzun süredir vejetaryen beslenen ünlü aktör Tayanç Ayaydın, geçen haftaki röportajında artık hayatına vegan olarak devam ettiğini belirtti.

Ayaydın, Hürriyet’e verdiği röportajda veganizmin küresel açlığa neden olan tüketim zincirine karşı bir adım olduğunu da hatırlatıyor.

Açlığa neden olan zincire karşı bir adım

“Uzun zamandır vejetaryendim, son 6-7 aydır da veganım. Vegan beslenmeye geçince artık kilo derdim kalmadı. Hayvansal gıdalar kullanmadığım için artık kilomu stabil tutabiliyorum. Bu bir karar değil ama. İzlediklerin, gördüklerin, etkilendiklerin senin iştahını kapatıyor. Etobur değiliz ki biz. 12 metre bağırsak var. Et yediğimde rahatsız da oluyorum.”

Dünya çapında günde 14 milyar kişiye yetecek kadar yemek üretilmesine rağmen, halen milyarlarca insanın açlıkla baş etmeye çalıştığının altını çizen oyuncu, şunları ekliyor:

“7 milyar insanız bu dünyada. Ben kendimi bu zincirin içerisinden çektim. Karım sağ olsun iyi yol gösterdi bana. İlk önce vegan olan o, ben onun izinden gidiyorum.”

Ghalayini: Doğru olanı yapmayı kalbinizde bulun ?

Ayaydın’ın eşi Sally Ghalayini de, sosyal medyadaki veganizm paylaşımlarıyla hayvanlara yapılan eziyetlere dikkat çekiyor:

“Bu uygulamalar halen nasıl kabul edilebilir? Lütfen doğru olanı yapmayı kalbinizde bulun, hayvanları tabağınızdan çıkarın”.

Son Güncelleme: 24 Aralık 2017 · Kaynaklar: Hürriyet · sosyal medya? veganlik.org