Üsküdar’da Vegan Olmak

Üsküdar ve çevresinden vegan seçenekli restoran ve kafeler, mekan önerileri ve Üsküdar’da vegan alışveriş ve yemek için pratik bilgiler…

Aslında her yerde olduğu gibi, Üsküdar’da da vegan olmak hiç düşünüldüğü kadar zor değil. Anadolu Mutfağının kendiliğinden vegan seçeneklerine lokantalarda rastlamak, talep üzerine yemekleri veganlaştırmak, market ve mağazalarda vegan ürünler bulmak zor değil ?

Atlas Sokak’ta yer alan Öz Bolu Lokantası, vegan seçenekler bulunabilen bir restoran ? Ayrıca Kanaat Lokantası, pahalı da olsa çok lezzetli zeytinyağlı çeşitlerine sahip.

Çiçekçi Migros’un yanında yer alan Yasemen Cafe de vegan seçenekler sunuyor ?

? Vegan kumpir yemek isterseniz, Genç Kumpir, istek üzerine vegan kumpir hazırlayabiliyor.

Üsküdar Pizza Pizza şubesi, Doğancılar Yokuşu üzerinde yer alıyor ? Vejetaryen pizzalarını, talebiniz üzerine vegan hale çevirebiliyorlar – hazırlarken özen göstermelerine dikkat edin. Kendi vegan peynirinizi yanınızda götürerek ekletmeyi de deneyebilirsiniz.

Komagene, Tatlıses gibi vegan çiğköftelere sahip mağazaların da mahallede birkaç şubesi olduğunu unutmamalı ?

Yaz aylarında vegan dondurma yemek isterseniz, Mimar Sinan Çarşısı’nın ÖSYM’ye bakan tarafında yer alan Hacı Şahinoğulları dondurmacısında, 5 çeşit dondurma bulabilirsiniz ? Üsküdar Mado şubesinde de, çikolatalı dondurma bulmak mümkün.

Detoks içeceği şeklinde satılan meyve ve sebze suyu karışımları için, Glow Juice pahalı ama çok sağlıklı bir seçenek ?

Üsküdar’da vegan alışveriş ipuçları

Üçler Market vegan meze çeşitleri ve Koleti marka hamburger, sandviç ve tost ekmekleri gibi alışverişler için tercih edilebilir ?

Çarşıda da bir şubesi bulunan Rossmann mağazaları ise, vegan atıştırmalıklar ve birçok kozmetik seçeneği sunuyor. Ayrıca vegan, ekolojik deterjanlar için çarşıdaki aktarlara uğrayabilirsiniz ?

Uygun fiyatlara çiğ veya kavrulmuş kuruyemişleri ise, Cuma Pazarı‘nda bulabilirsiniz ?

Ayrıca Üsküdar’da da şubeleri bulunan Migros, Carrefour, Şok, BİM, A101 gibi süpermarketlerde kahvaltılık sürmelerden, meze ve zeytinyağlılara, birçok çeşit konserve ve hazır salatalara her gün çoğalan seçenekler ile her zaman pratik vegan ürünler bulabileceğinizi de hatırlatalım.

Bu yazı, Gezen Vegan grubunda paylaşılan bilgilerle derlendi.
Kapak fotoğrafı arka planı: CherryX
Son Güncelleme: 13 Kasım 2017 ?veganlik.org

 

Vegan Mekan Rehberi & Arama Motoru ?

? Üsküdar için sizin de vegan önerileriniz mi var? Lütfen bu formdan paylaşın?
[contact-form submit_button_text=’Gönder’ subject=’kontakt uskudar’][contact-field label=’➕ Mekan Adı:’ type=’text’/][contact-field label=’Bulunabilen ürünler/Menüdeki seçenekler’ type=’text’/][contact-field label=’Varsa, diğer notlarınız:’ type=’text’ placeholder=’Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.’/][contact-field label=’e-posta adresiniz:’ type=’email’][contact-field label=’? İsminiz:’ type=’text’/][/contact-form]