Arşivlenmiş eski bir sayfayı görüntülüyorsunuz

Tüm Detayları ile Dünya Vegan Günü 2017 Programı!

28 Ekim Cumartesi günü Kalamış Wyndham Hotel’de yapılacak olan TVD Dünya Vegan Günü 2017’nin en detaylı programı

28 Ekim Cumartesi günü saat 11.00-20.00 arasında İstanbul Kalamış Wyndham Otelinde düzenlenecek olan TVD Dünya Vegan Günü programında vegan ürün tadımlarından, panele, belgesel gösteriminden konsere birçok etkinlik yer alıyor

Vegan ve Vejetaryenler Derneği Türkiye (TVD)’nin düzenlediği günde birçok marka, mekan vegan ürünleriyle yer alacak. Dünya Vegan Günü detaylı programını ve katılımcılarını veganlik.org sizin için derledi. (Adres tarifi için tıklayın)

Dünya Vegan Günü katılımcıları kimler?

Etkinliğe katılacak gıda markaları arasında, tofu çeşitleri ve sucuk ve burger köftesi gibi ürünleriyle dikkat çeken Vappy, vegan peynir ve şarküteri ürünleriyle Trakya Çiftliği, vegan mayonez markası Vegetall, mixmey meyve bar, Mr. No Dardanel, Koska, Reis, Unibble ve Zade Vital Natural Supplements yer alıyor.

Kafe restoranlardan ise yer alan mekanlar, cafe11 by Gül Kaynak,JetBite, Marmaris Büfe,VegaNarsist, Çiğköftem, Tatlıses Çiğköfte ve Gloria Jean’s Coffees. Ayrıca Blanca’s Vegan Cuisine, Doğaçlama, Saçhane, V-Label Türkiye, Veggiebab, Natracare, Tohum Yayıncılık, Yeni İnsan Yayınevi ve organik vegan gübre üreticisi tekog diğer katılımcılardan.

Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu da bilgi almak ve tanışmak isteyenleri etkinlikte açacağı stand ve kermese bekliyor.

Kozmetik ve temizlik ürünleri ile yer alacak mağaza ve markalar arasında ise Rossmann, Watsons, The Body Shop, Otacı, Eyüp Sabri Tuncer, live clean, the Brush ve Better Brands bulunuyor.

Vegan tekstil prosesleri ile geçtiğimiz günlerde Sürdürülebilir İnovasyon Ödülü’nü alan İpeker Tekstil’in yanında, Taner Triko AŞ de giyim alanından etkinliğe katılacak.

veganlik.org – Vegan Rehber kısıtlı olanakları nedeniyle etkinlikte bu yıl stand açamasa da, Dünya Vegan Günü’nü yerinde takip edecek Dünya Vegan Günü’nden haberler, röportajlar ve olan biten için takipte kalmayı unutmayın @veganrehber · instagram· twitter · facebook

Kimler konuşma yapacak?

Koç Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr Suat Erus, neden veganlık sorusunun yanıtlarını tartışacak. Nöroloji Uzmanı Dr Timur Yılmaz da “Ne yersek O’yuz!” başlıklı konuşmasıyla panele katılacak.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim’in vegan dostu belediye olması konusunda attıkları adımları paylaşacak. Açık Radyo’nun kurucusu Ömer Madra ise, etkinlikte veganizmin çevresel etkilerini değerlendirecek.

Bir süre önce Endonezya’nın Bali adasında yaşamaya başlayan vegan fotoğrafçı Bennu Gerede, TVD konuğu olarak Türkiye’ye gelerek veganlık öyküsünü anlatacak. Vegan sporcu ve gazeteci Nevşin Mengü de etkinliğe katılacaklar arasında.

Aynı zamanda TVD Sanal Gerçeklik standında, endüstriyel hayvan çiftliklerini ve çiftlik hayvanları gerçeği gösterime sunulacak.

Yazar Zülal Kalkandelen’den imza günü

Vegan gazeteci ve yazar Zülal Kalkandelen, yazarı olduğu, katkıda bulunduğu ve çevirdiği hayvan hakları ve veganizm kitaplarını saat 16.00-18.00 arası etkinlikte imzalayacak. Bu kitapların satışından elde edilen tüm geliri ise, İzmir’de kurulan Türkiye’nin ilk çiftlik hayvanları barınağı İzmir Çiftlik Hayvanları Koruma Alanı‘na bağışlayacak.

Nirvan Bilirmul Konseri Dünya vegan günü bu yıl yapılacak Nirvan Bilirmul konseri ile akşam saatlerinde de sürecek.

Saat 18.00’de sahne alacak olan vegan müzik grubu Nirvan Bilirmul, türcülüğe, cinsiyet, ırk ayrımına, hayvan sömürü ve katliamlarına karşı milyonlarca hayvan ve böcek türünün haykırışlarına esrarengiz tınılarıyla eşlik edecek.

Saat Saat Program Akışı

11.00: Etkinlik açılışı
13.00: Açılış konuşması ve Kısa Film – Ebru Arıman, TVD Yönetim Kurulu Başkanı
13.15: “Vegan Dostu Didim’de Neler Değişiyor?” – Ahmet Deniz Atabay, Didim Belediye Başkanı
13.30: “Hayvansal Beslenmenin Sağlığımız Üzerine Etkileri” – Dr Suat Erus
14.00: “İklim değişikliğinin önüne geçmenin en önemli yolu: Veganlık” – Ömer Madra, Açık Radyo Kurucusu
14.30: “Yediğin Şey Sen Misin?” – Dr Timur Yılmaz
15.00: “Her Şey Seninle Başlar” – Bennu Gerede, Fotoğrafçı
15.30: Kokteyl
16.00-18.00: Stand, Atölye ve Sergiler
18.00-19.30: Konser – Nirvan Bilirmul
20.00: Kapanış

Dünya Vegan Günü’nün tadını çıkarmaya gece de devam etmek isterseniz, Beyoğlu Kale Vegan Restobar‘ın düzenlediği Dünya Vegan Günü performansını unutmayın. 23.00’te başlayacak DJ Saksafon Perküsyon Performansı öncesi mekanda güne özel yemekler sunulacak. Detaylar için: Vegan Gününde Beyoğlu’nda Parti

Katılım ücretsiz; davetiye ile

Etkinliğe katılım geçen yılki gibi ücretsiz olacak, fakat giriş için davetiye gerekiyor. Ayrılan 1,000 kişilik davetiye kontenjanı hızla tükendi; gelen talepler üzerine TVD geçici süre ile ek davetiye kontenjanı oluşturdu.

Davetiye kaydı için: Dünya Vegan Günü Etkinlik Davetiyesi. Aynı zamanda facebook resmi etkinlik sayfasında davetiyelerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

 Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Otel adres bilgileri

Fener Kalamış Cd. No: 38, Kadıköy, İstanbul
0216 400 0000

Nasıl giderim?
Toplu taşıma ile Kızıltoprak Bağdat Caddesi yönündeki otobüslerle Feneryolu durağında inerek ya da Fenerbahçe yönüne giden otobüslerle Fener Kalamış Caddesi’ndeki Yat Limanı durağında inerek otele ulaşabilirsiniz. Wyndham Hotel, Kalamış Parkı’nın hemen yanında bulunuyor.

Neden Dünya Vegan Günü?

TVD geçen yılın ardından ikinci kez düzenlediği etkinlik ile hayvan etiği, sağlık ve küresel etkilere kamuoyunun dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Aynı zamanda günümüz temel sorunlarından “şiddet”in hayvanlarla başlayan derecelendirmesi, üstü kapalı türcülüğün neden oldukları, sürdürülebilirliğin en temel ilkelerinin göz ardı edilen yönleri de gündeme getirilmesi amaçlanan diğer konular.

Dünya Vegan Günü, tür ve sınıf gözetmeksizin tüm canlılara eşit yaşam hakkı tanınması için bir temel oluşturmayı hedefliyor.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, Dünya Vegan Günü’nün 2017 sponsoru.

Her yıl 1 Kasım günü, dünya çapında Dünya Vegan Günü olarak kutlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 30 Ekim’de düzenlenen Dünya Vegan Günü 2016 konuşmacıları arasında Dr Murat Kınıkoğlu, Doç Dr Tuğrul İlter, gazeteci yazar Zülal Kalkandelen, Hayvan Hakları savunucusu Gökçer Korkmaz, Enerji Klinik Kurucusu Nilgün Eröztürk ve TVD Başkanı ve V-Label Türkiye Direktörü Ebru Arıman yer almıştı.

TVD’nin Nisan ayında Didim’de düzenlediği Türkiye’nin ilk vegan festivali Didim Vegfest‘e de on binlerce kişi katılmıştı.

Bu sayfa etkinlik programıyla ilgili yeni detaylar belli oldukça güncellenecek; takipte kalın!
Son Güncelleme: 26 Ekim 2017  veganlik.org

Tüm Detayları ile Dünya Vegan Günü 2017 Programı!” üzerine bir yorum

Yorumlar şu an kapalı · iletişim bilgilerim için dokunun