Arşivlenmiş eski bir sayfayı görüntülüyorsunuz

9 Eylül’de Özgürlük Parkı’nda Vegan Şenlik

Veganlıkla ilgilenenler ve veganlar Kadıköy’deki Özgürlük Parkı’nda düzenlenecek olan şenlikte bir araya geliyor. Vegan Aksiyon’un 9 Eylül Cumartesi günü organize edeceği şenlikte vegan piknik, forum, okuma & tartışma, oyunlar, yoga, sohbet ve takas pazarı gibi birçok etkinlik bulunacak.

Vegan Rehber – veganlik.org da Vegan Şenlik’te! Vegan Rehber ile tanışmak veya bir parçası olmak isteyenler de şenlikte toplanarak, vegan bir bilgi portalı/rehber için yapabileceklerini konuşacak. Detaylar için tıklayın

Şenliğe gelirken dilerseniz oynamak istediğiniz oyun, spor, vs için araç gereçleri, piknikte tüketeceğimiz ve kullanacağımız yemek/içecek/tabak/çatal/bıçak, okumak/tartışmak istediğiniz konuların materyalleri, takas etmek istediklerinizi yanınızda getirebilirsiniz.

Saat 14.00’te başlayacak ve gün boyu sürecek etkinlik tabii ki vegan olan, vegan olmayan herkese açık.

Etkinlik Sayfası

Vegan Şenlik

Geleneksel olmayan vegan şenlik ayağınıza geldi.

Bol bol veganlık konuşacağımız, piknik yapacağımız, istersek alkol alabileceğimiz, çeşitli oyunlara ve atolyelere dahil olabileceğımız, vegan olmayanların da katılıp istedikleri gibi veganlıkla ilgili sohbet edebileceği pek keyifli bir gün geçirelim istiyoruz.

Bu yazı vegan şenlikle bitirelim. Sen de enstrümanını, yemeğini, bisikletini, topunu, sosyalleşmek isteyen herhangi bir tür arkadaşını getir.

Yiyoruz, içiyoruz, dans ediyoruz, tartışıyoruz, sohbet ediyoruz, takas yapıyoruz, eğleniyoruz.

Getireceğiniz yiyecek, içecek, araç ve gereçlerin hayvansal ürün içermemesi yani vegan olması gerektiğini unutmayın. Bu konuda en güvenli ve kolay katkıyı meyve ve kuruyemişlerle sağlayabilirsiniz. 🙂 

(güncellenen içerikler için facebook’taki etkinlik sayfası takip edin!)

  • Piknik (Vegan döner, vegan mayonez, vegan pastalar, vs.)
  • Forum : Hayvan özgürlüğü hareketi’nin topraklarımızdaki durumunun değerlendirmesi
  • Okuma&Tartışma : Hayvan özgürlüğü ile ilgili getireceğimiz metinlerin okunup tartışılması. Sen de okumak, tartışmak istediğinden mümkünse bir kaç kopya getirmekten çekinme.
  • Frizbi, bisiklet, voleybol, futbol, kart oyunları, vs.
  • Vegan olmak isteyen, veganlıkla ilgili herhangi bir şey sormak ya da tartışmak isteyenlerle sürekli ilgilenmeye hazır veganlık anlatıcıları.
  • Yoga – Neslihan Acar (Yoga matlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın)
  • Takas Pazarı : Takas ve paylaşım için kullanmadığınız eşyalarınızı (kitap, giysi, çanta -vegan olması şartıyla-) getirebilirsiniz.
  • Halay
  • Müzik aletleri dinletisi ve atölyesi

Son Güncelleme: 1 Eylül 2017  veganlik.org