Arşivlenmiş eski bir sayfayı görüntülüyorsunuz

Veganizm Temalı Tablolar Görücüye Çıktı

Melisa Kılıç’ın veganlık temalı eserleri görücüye çıktı; gelirin yarısı hayvanlar için kullanılacak.

Vegan sanatçı Melisa Kılıç’ın veganizm temalı iki tablosu, Kadıköy’deki vegan mekan Veggiwich’te sergileniyor. Tabloların satışından elde edilen gelirin yarısı ise sokak kedilerine mama olarak verilmek üzere kullanılacak.

Sanatçı Melisa Kılıç, ilk akrilik çalışması olan “Siyah-Beyaz Evren”i Didim Vegfest için hazırlamış. Bu eser aynı zamanda kendisinin ilk veganizm temalı eseri.

“Barış, Yavrular Arasında Fark Olmadığı Zaman Gelecek”

Diğer çalışması olan Bebek’i ise, sanatçı veganlik.org’a şöyle anlattı:

“Bebek, hemen hemen Siyah Beyaz Evren ile aynı temalar üzerinden ilerliyor. Bedenleri incelediğinizde geyik boynuzları, arı kanatları, domuz ayağı, timsah kuyruğu gibi farklılaşmış uzuvlara sahip insan bedenleri görüyoruz.

“Aynı zamanda cinsiyeti, rengi belli olmayan bedenler bunlar. Çünkü dünyaya doğan her beden olduğu gibi kabul görüp büyümeli. Tüm canlılar arasındaki barış ancak sömürüsüz, ön yargısız yaklaşımla, bir insan yavrusu ile bir inek yavrusunun farkı olmadığı zaman gerçekleşebilir”

Kadıköy Veggiwich’te Sergide

Sanatçının eserlerini açılış saatleri içinde İstanbul Kadıköy’de bulunan Veggiwich’te ziyaret edebilirsiniz. Detaylar için sosyal medya üzerinden de Veggiwich ile iletişime geçebilirsiniz.

[instagram url=https://www.instagram.com/p/BW98rIcnBES/ width=240]

Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017  veganlik.org